Norges ledende nettside om vin, øl, brennevin og reiser, – Norway`s leading website about wine, beer, spirits and travel.
Lagt ut den 15. august 2020 av Mona H-K
I dag ser vi på to fine Piemonteviner til høsten, begge ute i den litt vanskelige 2017-årgangen.
La Ca Nova er av de mest tradisjonsrike produsentene i Barbaresco og vinmarkene er på 14 hektar og eies av brødrene Rocca.
Produksjon ligger på ca. 50,000 flasker i året fordelt mellom tre cuvéer (en blend fra ulike vinmarker og to enkle cuvéer fra toppvinmarkene Montestefano og Montefico)
2017-årgangen bydde på en del problemer for vinbøndene i Piemonte, vinteren var uvanlig varm og tørr, i april kom det frost og hagl etter – katastrofalt siden vinplantene allerede hadde blomstret, etterfulgt av en sommer med tørke. Enkelte påstår at det er den verste årgangen værmessig på 50 år, og mange fikk halvert utbyttet sitt. Men, det betyr ikke at det ikke kom gode viner i det hele tatt.
Produktet er tilsendt
Kategori: Italia, Rødvin, VinStikkord: barbaresco, Barbera, collective wines, piemonte, rødvin
Liker du tilbudslista?
Jeg bruker flere timer i måneden på den og ikke minst på 353 andre innlegg i løpet av året, legg gjerne igjen en donasjon om du ønsker det, takk!
20,00 Kr