Da jeg ble invitert på en digital smaking over et knippe av årets nyheter, vårens favoritter og musserende til 17 mai sa selvfølgelig ikke denne Vinhøna nei! Jeg deler selvfølgelig videre med dere!
Rotari Blanc de Blancs Extra Brut 2014(ute i råflott og nytt design): Vinen har en fruktig og frisk aroma, moden frukt, eple, litt sitrus og mineraler samt brødbakst kjennetegner lukten. Den har fine bobler og er godt balansert, tørr og mineralsk på smak. En utrolig elegant musserende vin som viser noe av det beste Trentino har å by på!
Celeste 2018: Vinen har en sjarmerende og innbydende aroma. Intens mørk frukt på nesen, noe tørket frukt, hint av krydder, kaffebønner og et fint eikepreg. Den er fyldig med mye moden frukt, fin syre og lang ettersmak. En utrolig fin spanjol jeg kunne tenke meg flere av i kjelleren, godt kjøp!
William Fèvre Petit Chablis 2019: Vinen har en frisk aroma, fruktig og floral med fint mineralpreg. Parfymerte toner av eple, acasieblomster, sitrus og hint av urter. Den er fyldig på smak, har et ungt preg av eple og sitrus, god syre og lang ettersmak. En meget bra chablis til en god pris.
(Les mer om vinhuset og mitt besøk der her)
Delorme Crémant de Bourgogne Brut Rosé: Aroma preget av røde bær og frukt, eple og sitrus, hint av brødbakst. Den er saftig og kremet på smak, følger nesen med god syre og et hint av brøddeig i ettersmaken. Fin liten flaske i veska denne sommeren.
Marques de Riscal Rueda Superior 2019: Aromatisk og frisk nese, epler, sitrus, florale toner, hint av mineraler. Den er fruktig og frisk på smak, god syre, sitter ganske godt med et lett bitt i utgangen. Fin til sjømat, vegetar og salater.
San Valentín 2020: Den er fruktig og floral på nesen, hint av tropisk frukt, sitrus og urter. Den er fruktig og sødmefull, rund, følger nesen. En lettdrikkelig om enn noe søt stil.
En hyggelig og sosial smaking!
Produktene er tilsendt