Vinhøna tester: 101 Cocktails to try before you die – 67: Breakfast Martini

Annonselenker

Vinhøna tester 101 Cocktails to try before you die, og deler selvfølgelig oppskriftene med dere!

Turen har kommet til Breakfast Martini!


(Glass her)

På 1940-tallet fikk glasset over sitt navn: Martiniglass. Og derfor ble mange av drinkene hete noe med Martini… Inkludert denne frokost/brunsjcocktailen. Oppfinneren var en italiener, Salvatore Calabrese, en bartender i London som kaller seg The Maestro.

  • 6 cl gin (gjerne Citadelle Gin)
  • 2 cl Cointreau
  • 2 cl sitronjuice
  • 1-2 ts appelsinsyltetøy/marmelade

Rist alt med is og sil over i glass. Tilsett gjerne noen dråper appelsinbitter for mer kompleksitet.

Dette var en deilig cocktail, godt balansert mellom søtt og syrlig, mye smak, pluss dybde med bitter om du bruker det. Denne skal lages mer!

Boka er denne: 

Dette er en utrolig fin bok, cocktailene er variert og det er en liten historie med hver eneste drink. Det også fint forklart hvordan man lager de, og forslag til garnitering og variasjon. Denne er både fin til nybegynnere og folk som har lagd cocktails i mange år og trenger litt inspirasjon!

Cocktailglass finner du her. 

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..