Annonselenker
I dag skal dere få noen flotte portvinstips til jul (husk å bestill varene dine før 6.12 for å garantert få de til jul)!
Symington Family Estates eier en rekke av de aller mest anerkjente portvinsprodusentene; Graham’s, Dow’s, Warre’s, Cockburn’s, Quinta do Vesuvio og Smith Woodhouse.
De eier 2.230 hektar i Douro-dalen hvorav 1.028 hektar er beplantet med vinranker. Dette fordeler seg på nærmere 30 Quintaer (eiendommer) og de aller fleste ligger i Douro Superior eller Cima Corgo, som er de to beste underregionene i Douro. Gjennomsnittlig alder på vinrankene er drøye 20 år, og de har også noen som er mellom 60 og 80 år gamle. Symington Family Estates står bak hver tredje flaske med Premium Port som produseres.

Den har en fruktig og frisk aroma av mørke bær, tørket frukt, plommer, hint av vanilje og sjokoklade. Den er fyldig og rik på smak, fin friskhet, tørket frukt, rosiner, fint fatpreg, hint av vanilje og kakao, god sødmebalanse. Godt balansert, praktisk størrelse. 88p
Mørk moden frukt, lett jordlig preg, fat, krydder og sjokolade. Den er fruktig, sødmefull, fin fylde og lett strukturert. Fin billigportvin.
Mørke bær og frukter, ung, skogsbær, tørket frukter, hint av fat. Den er fruktig, fin syre, følger nesen med tørket frukt, fin lengde, deilig årgang, fruktig og god. 90p
Graham’s Late Bottled Vintage 2019: Den har en sval aroma av mørke bær, tørket frukt, vanilje, sjokolade og et behagelig hint av fat og jordlige toner. Den er rund og behagelig i munnen, fruktig, rik og velbalansert. Den er sødmefull med flere lag og kan godt nytes alene men takler både ost og mørk sjokolade godt. Godt kjøp!
–
Late Bottled Vintage for viderekomne
Smith Woodhouse Late Bottled Vintage 2015
Lagret 4 på fat og deretter modnet videre på flaske. Kan ha noe bunnfall, så bør dekanteres.
Innbydende og elegant aroma av modne mørke bær, tørket frukt, sjokolade og fat. På smak er den fint utviklet, sødmefull med meget godt balansert av god syre og tanniner, lang og deilig ettersmak. En utrolig flott portvin, deilig til både sjokolade og ost.
–
Den ideelle portvinsgaven
Graham’s Selection (5×20 cl)
Et sett med Fine Dry, Late Bottled Vintage, Six Grapes, 10 YO Tawny og 20 YO Tawny.
Produktene er tilsendt