Annonselenker
SE på disse nydelige flaskene:

Fantastisk flotte flasker!
Produsenten kan dere lese om inngående her.
Den nye botaniske ginen er en frisk og smakfull gin inspirert av naturen rundt Geiranger. Den er destillert med einerbær, korianderfrø, angelikarot, rosa pepperkorn, anis og sitrus, sammen med lokale ingredienser som skogsbær, rips, rabarbra, blåbærlyng, granskudd og villblomster. 43% og batch 1 er lagd i kun 500 flasker.
Geiranger Brenneri Botanisk Gin Mild og lett aromatisk nese, einebær, florale toner, skog og hint av hagebær. Den er overraskende fruktig og bærpreget, fyldig, lett varme krydder, lang ettersmak. Mye smak og flere lag. 90p
Dette er den første sommerakevitten fra destilleriet i Geiranger. Akevitten er mild og frisk, basert hovedsakelig på karve, men også med et lite innslag av dill. Oppskriften inneholder anis, kardemomme, rosépepper og lakrisrot, både tørket og fersk sitrus, rabarbra og rips fra destilleriets egen hage, blåbær og lyngblomst fra Korsmyra i Geiranger, mjødurt og hylleblomst fra rundt Ørnesvingen og litt granskudd fra området rundt Eidsvatnet. I tillegg er det noen dråper med bringebær fra Norddal. På baksiden av etiketten er det et bilde av et maleri fra den fraflyttede fjellgården Blomberg, som ligger i området der Geirangerfjorden møter Synnylvsfjorden. Kun 500 flasker av batch 1, 40%.
Geiranger Brenneri Sommarakevitt Frisk nese med sitrus, dill, urter, karve, lakris, florale toner, hylleblomst, kardemomme, fruktige hint av røde bær. På smak er den lett fruktig, godt krydret, fyldig, lang og urtete ettersmak. En urtete og lett fruktig akevitt, perfekt til sommeren! 89p
Produktene er tilsendt