Pressemelding fra importør: «Utforsk smaker fra ulike destinasjoner som Argentina, Australia, Italia og Frankrike hvor vinprodusentene mestrer kunsten å tilby kvalitetsvin til en overkommelig pris. Disse produsentene kombinerer unike karakterer og lokale tradisjoner, og resultatet er viner av høy kvalitet. Ta del i en reise gjennom vinrankene og utforsk våre vinskatter, alle under 150 kroner. Opplev gleden av en fantastisk smaksopplevelse!»
Vinhøna tar jobben med å teste!

Cruzado Garnacha 2022: Vinen har en frisk og fruktig nese med røde og mørke bær, moden frukt, krydder og urter. Den er rund og saftig, god frukt og syre, lette tanniner som gir en fin struktur i en medium utgang. Godt kjøp.
Masi Passo Doble 2021: Vinen har en innbydende aroma av modne mørke bær, kirsebær, skogsbær, tørket frukt og krydder. Den er rik og ganske fyldig, lett sødmefull, rund med god frukt, halvlang og varm ettersmak som sitter godt. Versatil til mat, gjerne rødt kjøtt og grillmat!

André Brunel CDR Côtes du Rhône: Vinen har en aroma av mørke bær, solbær, kirsebær, hint av urter og fat. Den har et fint men balansert bærpreg på smak, relativt fyldig med god syre, noe krydder i en tørr og lett strukturert utgang. Mye vin for pengene.
La Collina dei Ciliegi Ca’ del Moro 2021: Frisk og fruktig aroma, eple, lime, pære, florale toner og hint av mandler. Syrefrisk og rund, fin frukt, medium fylde og utgang. Lettdrikkelig og sjarmerende vin.

Children of the Revolution Pinot Noir 2021: Litt enkel nese, mørke bær, jordbær, lett krydder og urter. Bærfrukt på smak, grei syre, litt tynn, sitter greit. En veldig billig vin.
Luigi di Grasso Langhe Nebbiolo: Fruktig og krydret nese, mørke bær, hint av fat og krydder. Den er saftig på smak med balansert frukt, syre og tanniner, lang og fint strukturert utgang. En veldig matvennlig vin som fint drikkes nå, godt kjøp!
Produktene er tilsendt